Family Health Advisor Erasmus+

Family Health Advisor Erasmus+, Learning Teaching Training Activities, varsói UKSW egyetem, 2023.12.11-14.

A „Family Health Advisor” (FHA) projekt első tanulási-oktatási-képzési tevékenységének (LTT) a varsói UKSW egyetem (Uniwersytet Kardynala Stefana Wyszynskiego W Warszawie) adott otthont 2023.12.11-14. között. A programot sokszínű műhelybeszélgetések és változatos intézménylátogatások jellemezték.

Intézményünket Dr. Keller Veronika egyetemi docens (Vezetéstudományi és Marketing Tanszék) és Dr. Printz-Markó Erzsébet egyetemi adjunktus (Turizmus és Vendéglátás Tanszék) képviselte.

Ks. prof. dr hab. Mieczysław Ozorowski, az UKSW Családtudományi Kar dékánja köszöntötte a résztvevőket, ismertette az egyetem képzési programjait.

A projektcsapat látogatást tett a KARAN katolikus egyesület által felügyelt Gyermek- és Serdülőkorúak Szenvedélybetegségkezelő Központjába. Dr. Marta Kulesza, pszichológus, adjunktus, a központ vezetője, a helyszínbejárás után „függőségek pszichoprevenciója” témában workshopot szervezett és lehetőséget biztosított a központban lévő gyerekekkel való találkozásra, beszélgetésre.

Ewa Parzyszek, az EDU Research Polska Sp. z o. o. elnöke, az UKSW Pszichológiai Intézete által 2018-ban kidolgozott EZRA-modellt vázolta fel a résztvevőknek. Ez a modell a gyermekek, serdülők és családjaik közösségi pszichológiai ellátásának modelljét jelenti.

Dr. n. med. i dr n. o zdr. Beata Chełstowska az UKSW Általános Orvostudományi Kar, Collegium Medicum, hallgatói és oktatási ügyekért felelős dékánhelyettese, a biokémiai és a laboratóriumi diagnosztikai tanszék vezetője, bemutatta az egyetem legfiatalabb karát, képzési programjait, modern technológiával felszerelt tantermeit.

Dr. Marek Kulesza, a Családtudományi Tanszék adjunktusa, a lengyelek által értelmezett család definíciókat, dimenziókat, erőforrásokat vázolta fel a nemzetközi projektcsapatnak. Ezek után a német és a magyar résztvevők ismertették országuk sajátosságait a téma vonatkozásában.

Ks. prof. Jan Niewęgłowski, az UKSW Pedagógiai Tudományok Karának dékánja, és Michał Stańczuk az UKSW Fogyatékosággal élők Irodájának koordinátora, jó gyakorlatként magyarázta el tevékenységüket. Céljuk, hogy olyan feltételeket teremtsenek a fogyatékossággal élő hallgatók és kollégáik számára, hogy teljes mértékben részt tudjanak venni az oktatási folyamatban és a tudományos kutatásban.

A program hozzájárult a lengyel partner- és ország specifikumainak mélyebb megismeréséhez. A lengyel fél nézőpontjának, feladatainak és működési filozófiájának jobb megértése támogatja az FHA projekt multidiszciplináris szemléletét, és annak adaptálhatóságát multikulturális környezetbe.

Az együttműködés következő mérföldköve egy müncheni transznacionális projekttalálkozó (TPM) lesz, melyet majd a mostanihoz hasonló német és magyar LTT projektelem követ.

 

A FHA projekt vezetője a lengyel EDU Research Polska Sp. z o. o. Az együttműködés partnerei a varsói UKSW egyetem (Uniwersytet Kardynala Stefana Wyszynskiego W Warszawie), a német IFN (Internationales Privatinstitut fur Forschung und Netzwerkarbeit in Bildung, Beratung und Management in soziokulturellen Bereichen GmbH) és FOM Hochschule fuer Oekonomie & Management gemeinnuetzige GmbH. Intézményük projektcsapatának tagjai Dr. habil. Happ Éva, Dr. Bugovics Zoltán, Dr. Szücs Petra, Dr. Printz-Markó Erzsébet és Tóth-Lencse Andrea.

Day 2_Dean_2.jpgDay 2_KARAN.jpg

Day 2_UKSW.jpgDay 3_Collegium Medicum_2.jpgDay 4_1.jpg

Day 4.jpgDay_Auditorium.jpg

Eseménynaptár

Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00
NFI Filmklub - Ternovszky Béla: Macskafogó 2024. május 6. 18:00 - 20:00
Apátúr Sörház főzdelátogatás 2024. május 8. 18:00 - 19:00
Parlamentek Európában 2024. május 9. 13:00 - 17:40