Sárvári Kalandpark és Sárvári Gyógy-és Wellnessfürdő, Szakmai tanulmányút, 2022.03.31

Turizmus-vendéglátás, sport- és rekreációszervezés, rekreáció- és életmód szakos hallgatók „Idegenforgalmi rendezvények szervezése”, valamint „Fürdőmenedzsment” c. kurzusok keretében Dr. Printz-Markó Erzsébet egyetemi adjunktus (SZE-KGK Turizmus Tanszék) koordinálásában egy sárvári tanulmányúton vettek részt 2022.03.31-én. A tartalmas program háziasszonyai Pintérné Zámbó Zsanett a sárvári fürdő minőségbiztosítási vezetője, HR koordinátora és Kiss Julianna a fürdő fitness- és a kalandpark vezetője voltak. A szakmai programon szerzett tapasztalatok alapján a hallgatók kreatív ötleteket tartalmazó anyagokat nyújtottak be féléves projektfeladatukhoz. A 10 éves Sárvári Kalandpark, és a 20 éves Sárvári Gyógy-és Wellnessfürdő születésnapjának megünnepléséhez kapcsolódó programokat állítottak össze a 4 fős hallgatói csapatok különböző célcsoportok részére.

Sárvár 1.jpg

Élménybeszámoló a programon résztvevő hallgatók tollából:

Utunk 9 órakor kezdődött Sárvár felé 03.31-én. Nagyjából 1 óra múlva meg is érkeztünk a Sárvári Fürdőhöz. Egy rövid becsekkolás és ismertetés után a Kalandpark jóvoltából fontos információkkal gazdagodtunk a működést illetően, majd egy remek másfél órás csapatépítőn vettünk részt. Kiss Julianna fitness- és kalandpark vezető a csapatával együtt számos elgondolkodtató, vicces feladattal készült számunkra.

Sárvár 2.jpg

A kalandpálya 2012 óta várja látogatóit. Összesen 11 pálya van, és a legkisebbtől a legnagyobbig mindenki megtalálhatja a számára megfelelőt. A legkisebb pálya 0,5 méter magas, gyerek - szülő kapcsolással. A legnagyobb  8 méter magas. Biztonsági szempontból is nagyszerű választás, mert TÜV minősítéssel rendelkezik. Az ott dolgozóknak biztonságtechnikai tréningen kell részt venniük, hogy a legapróbb balesetek is elkerülhetők legyenek. A fák állapotáért minősített szakemberek felelnek. Megfelelő program csapatépítős játékok szempontjából osztályoknak, vagy akár céges csoportoknak is.

Sárvár 4.jpg

Ezt követően Pintérné Zámbó Zsanett a sárvári fürdő minőségbiztosítási vezetője és HR koordinátora körbe vezetett bennünket a fürdőkomplexumban, ahol rengeteg érdekes információ birtokába jutottunk. A fürdőtúra során megtekinthettünk valamennyi gyógy- és wellness kezelés helyszínét is.

Sárvár 6.jpg

‘’Minden gyógyászat wellness, de nem minden wellness gyógyászat.’’ - mondta Pintérné Zámbó Zsanett - a fürdőséta során.

A sárvári fürdő gyógyászati részén számos kezelés elérhető. A Sószoba a felső légúti megbetegedésben szenvedők számára nagyszerű lehetőséget jelenthet.

A Sárvári termál kristály nagy hírnévnek örvend (vízből kinyert ásványi sók), jó hatással van az egészségre, számos kozmetikai termékben megtalálható.

Sárvár 7.jpg

A helyszínbejárás során azt is megtudhattuk, hogy a hangmasszázs tibeti tálakkal, 20 évvel ezelőtt egyedülálló kínálati elem volt nemcsak a sárvári szolgáltatások palettáján, hanem egész Magyarországon is. Ezt a különleges keleti terápiát a fürdőben egy olyan magyar szakember végezte, aki tibeti mesterektől tanult.

Minőségbiztosítási vezető és HR koordinátor asszony a körbevezetés végén remek nyári munkalehetőséget kínált számunkra a fürdő nevében.

A „száraz fürdőlátogatás” után vendéglátóink meghívtak bennünket, hogy próbáljuk ki a fürdőt. A fürdőzésen túl számos szolgáltatási lehetőség közül választhattunk, úgy mint vízivetélkedő, aquabike, aquajogging és szauna.

Délután 4 órakor az épület bejáratánál gyülekeztünk, majd negyed 5-kor indultunk Győrbe. 1 órával később visszaérkeztünk a Campusra.

Összességében nagyon jól telt a külső helyszínes tanulmányi nap. Szakmai és szabadidős szempontból is remek programokon vehettünk részt, nem utolsó sorban lehetőségünk nyílt egy kicsit jobban megismerni egymást. Köszönjük szépen a lehetőséget a Sárvári Kalandpark és Sárvári Gyógy-és Wellnessfürdő vezetőségének és munkatársainak.

Sárvár 8.jpg

Sárvár 10.jpg