Mosonmagyaróvár - Flexum-Termál Gyógyfürdő és Uszoda

A mosonmagyaróvári Flexum-Termál Gyógyfürdő és Uszoda múltjával, jelenével, jövőjével ismerkedtek meg a Széchenyi István Egyetem hallgatói az Egészségturisztikai termékfejlesztés című kurzus keretén belül 2019 októberében.

Husz Szilvia, a fürdő értékesítési vezetője, gyakorlatias betekintést adott az üzemeltetés mindennapjaiba. Smukné Radek Bernadett, a gyógyászati részleg vezetője, a gyógykezelések során használt eszközöket mutatta be. Ezt követően a fürdőhöz tartozó két szálloda megtekintésére került sor (Aqua Hotel Termál, Aquasol Resort Mosonmagyaróvár). A pincétől a padlásig terjedő helyszínbejárás kedvenc állomásai a fürdő gépháza és a gyógyászati részleg voltak. A hallgatók érdeklődését felkeltették a fürdő területén zajló nagyvolumenű fejlesztések, kíváncsian várják megvalósulásukat és tervezik, hogy a 2020-as tavaszi félévben oktatójukkal, Dr. Printz-Markó Erzsébet egyetemi adjunktussal, a Wellness programok című kurzus részeként újból felkeresik a fürdőkomplexumot.

A szakmai tanulmányút legnagyobb hozadéka, hogy a hallgatók a képzés során elsajátított elméleti tudásukat gyakorlati ismeretekkel bővítették. Mindez hozzájárul ahhoz, hogy reális képet kapjanak arról, hogy milyen feladatok és eszközök tartoznak a turisztikai létesítmények üzemeltetéshez, továbbá segíti a gyakorlatban felmerülő kihívások átláthatóságát, valamint eligazodni abban is, hogy ki mely területet választja jövőbeni élethivatásának. A szakmai nap bebizonyította, hogy szükség van az ilyen jellegű gyakorlati tapasztalatszerzésre és kapcsolatépítésre.

Hálás köszönet a Flexum-Termál Gyógyfürdő és Uszoda vezetőségének, hogy lehetőséget biztosítottak a szakmai nap megvalósításához. Külön köszönet Husz Szilviának és Smukné Radek Bernadettnek, hogy minőségi idejükkel, és a mindenre kiterjedő szakmai tájékoztatásukkal megtisztelték a Széchényi István Egyetem hallgatóit.

Nordic walking 2024. május 6. 08:00 - 09:00
NFI Filmklub - Ternovszky Béla: Macskafogó 2024. május 6. 18:00 - 20:00